System workflow

System workflow – co to jest?

System workflow to zaawansowany technologicznie proces pozwalający na sprawny przepływ informacji i dokumentacji w firmie. Takie rozwiązanie opiera się na automatyzacji działań, które wykonywane są manualnie przez pracowników. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykonywanie powtarzalnych czynności do realizacji określonego celu. Wdrożenie systemu workflow oparte jest o ustalenie konkretnych reguł, które będą realizowały proces obiegu dokumentów bez udziału personelu. Wdrożenie takiego rozwiązania zapewni średnim i dużym przedsiębiorstwom zoptymalizować działania w obrębie jednego lub kilku działów w firmie. Poznaj korzyści płynące z wprowadzenia takiego systemu w swojej firmie.

Systemy workflow – jak działają?

Działanie systemów workflow opiera się na ustalonych przez administratora regułach. Dzięki modułowi Workflow Manager dostępnym w rozwiązaniach DocuWare tworzenie takich zasad przepływu danych nie sprawi żadnego problemu. Graficzne narzędzie umożliwi opracowanie zarówno prostych, jak i bardzo zaawansowanych procesów obiegu dokumentów w firmie. Systemy workflow polegają na zdefiniowaniu warunków uruchomiania procesu, poszczególnych kroków realizowanych automatycznie oraz punktu zakończenia. Pozwoli to wprowadzić ujednolicone zasady pracy z dokumentacją firmową oraz zapewni kontrolę na każdym etapie jej zarządzania.

Wdrożenie systemu workflow w firmie – co zyskasz?

Wprowadzenie systemu workflow w przedsiębiorstwie uprości oraz usprawni komunikację między pracownikami w różnych działach. Automatycznie wykonywane procesy zapewnią, że wszystkie osoby decyzyjne, które powinny być zaangażowane w przepływ dokumentów, zawsze będą o tym poinformowane w odpowiednim czasie. Lepsze zarzadzanie dokumentacją oraz kontrola przebiegu poszczególnych zadań przełoży się na optymalizację i efektywne działanie całej firmy. Wdrożenie systemu workflow wspomaga również digitalizację dokumentów, co pozwali zmniejszyć wydatki związane z tworzeniem papierowych egzemplarzy oraz ich magazynowaniem.

System workflow usprawni pracę w Twojej firmie

Nie bez przyczyny system workflow jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem dla firmy. Skrócenie czasu realizacji zadań, które wykonywane były dotychczas ręcznie przez pracowników, pozwala organizacji na zwiększenie wydajności, a co za tym idzie również zysków. Takie rozwiązanie to inwestycja, która usprawni pracę działów HR, księgowości oraz działu sprzedaży, co pozytywnie przełoży się na możliwość obsługi klientów firmy na najwyższym poziomie.

Newsletter Env.png

Zapisz się na listę!

I otrzymaj darmowy e-book: „Biuro bez papieru w 90 dni”